Proti tomu se dá bojovat mnoha různými způsoby. V místnostech je to klimatizací nebo větráky a venku úkrytem do stínu. Nebo pobytem v čisté a chladné vodě v našem domácím a soukromém bazénu. Abychom toho dosáhli, je však třeba něco udělat. Pokud chceme mít čistou vodu, musíme se o to také postarat. Takže každý správný majitel bazénu má nějakou komůrku, kde uchovává věci, které jsou potřebné k tomu, aby byla voda skutečně čistá a aby bylo vidět krásně až na dno. K tomu účelu slouží spousta věcí technických, ale také věcí chemických. Určitě je máte doma také a víte, jak se s nimi zachází.
Jsou to například různé nástroje jako síťka na teleskopické tyči, bazénová hadice, nebo cokoli jiného. A chemické pomůcky jsou také nezbytné, stejně jako ty mechanické. Odměnou je pak voda jako křišťál. Rozhodně musí být vidět až na dno. A samozřejmě nesmí mít jakýkoli zákal. Ten znamená přemnožení sinic, a to my rozhodně nechceme. Zde je třeba rychlého zákroku. Jistě tedy víte, co je to chlor šok a víte co a jak, kdyby na to přišlo. V pravidelně udržované a kontrolované vodě by k tomu vůbec dojít nemělo, takže stačí jen klasická údržba, kterou dělá každý majitel bazénu, většinou obden.
Některá je dokonce zábava a neškodí ji svěřit dětem. Třeba výlov navátého listí větrem je velká legrace a děti tahle činnost baví. Takže se zabijí dvě mouchy jednou ranou. Nebo tři? Pomůže se tím filtraci, děti se zabaví a voda je ihned zbavena nepatřičných maličkostí. Chemické zákroky dětem nesvěřujte nikdy. To raději dělejte sami a naopak dbejte, aby děti k těmto věcem neměly přístup vůbec. Nuže, když je všechno v naprostém pořádku, nezbývá než hupnout do bazénu a v poklidu si to vychutnávat. Je možno urazit několik temp jak na hladině, tak pod ní a pak si třeba lehnout jen tak na lehátko. Lehké pohupování nám pomůže krásně usnout.