Chodíte plavat do bazénu?
V každém menším městě i na vesnicích najdete nějaké koupaliště. Můžete se koupat v rybníce, v jezeře, ale nejoblíbenější jsou poslední roky především uměle vytvořená koupaliště. Je to i z důvodu bezpečnosti, protože v uzavřeném bazénu nehrozí vnik vodního víru. Hygiena je většinou také lepší v bazénu, a proto dává naprostá většina lidí přednost bazénu, i když musí na rozdíl od přírodního koupaliště platit vstupné. Dalším bonusem koupaliště je přítomnost plavčíka a stánků s občerstvením.
Jenže všechno má svoje nevýhody, a platí to i pro koupaliště. Pro mnohé pracující je docela problém najít volnou skulinku, kdy se na koupaliště dostanou. Otevírací doba bývá sice v létě až do podvečera, ale často to nestačí, a pokud není vhodné počasí, je zavřeno úplně a nebo je zkrácená otevírací doba. Kvůli tomu je pro část lidí dostupnost veřejného bazénu horší. Vyřešit to jde jednoduše, a to pořízením vlastního bazénu.
Kolik stojí?
Ještě před pár lety patřilo vlastnictví bazénu k opravdovému luxusu, protože i ty nejlevnější bazény stály stovky tisíc korun. Dnes můžete takový bazén mít za pár desítek tisíc. Cenu určuje tvar, velikost a typ bazénu. Moderní bazény jsou vyrobeny ze speciálního plastu, který dokáže odolávat počasí. Pokud vám stačí obyčejný bazén do země bez přelivu a slané vody, do 100 tisíc se hravě vejdete.
Pořízením bazénu to teprve ale začíná. O bazén se musí každý starat, protože pokud to dělat nebudete, voda v něm bude velmi rychle zelená. A v zelené vodě se určitě koupat nechcete. Usazování nečistot na povrchu bazénu zabráníte jednak kvalitní filtrací, a také používáním vhodné bazénové chemie. Nedílnou součástí péče o bazén je i bazénový vysavač, který zbaví povrch bazénu usazenin, jenže mají podíl na vzniku zakalené vody. Dbejte na doporučení výrobce bazénu a vodu budete mít vždy čistou.